Akademická poradna a Centrum podpory

Víte, že na Technické univerzitě působí Akademická poradna a Centrum služeb studentům se specifickými potřebami?

Akademická poradna a centrum podpory se nově nachází v budově F1.

Centrum služeb studentům se specifickými potřebami je zaměřeno na uchazeče a studenty se specifickými potřebami a zajišťuje poradenské a servisní služby související se zajištěním přístupnosti studia ve spolupráci s dalšími odděleními TUL vč. fakult a ústavů.

Akademická poradna nabízí:

• komplexní systém odborného poradenství a konzultací formou individuálních setkání, možnost konzultovat a hledat řešení studijních problémů či překážek, potíží při volbě profesní
  • orientace, vztahových a osobních nesnází, sociálních problémů, krizových situací ap.

Součástí Akademické poradny a centra podpory je i Kariérové centrum. Kariérové centrum poskytuje poradenské služby všem studentům TUL a uchazečům o studium, a to jak v češtině, tak i v angličtině. Dále nabízí poradenství v oblasti profesního směřování, dokáže pomoci při přípravě životopisu, motivačního dopisu, při přípravě na vstupní pohovor či se sebeprezentací studentů.

Kariérové centrum může studentům poradit při výběru zaměstnání a pomoci vybranou firmu poprvé vhodně kontaktovat.

Aktivity Kariérního centra zajišťují:
doc. Ing. Kateřina Maršíková, Ph.D. (katerina.marsikova@tul.cz)
Ing. Hana Trávníčková (hana.travnickova@tul.cz)
Ing. Tereza Michalová (tereza.michalova@tul.cz)