Soutěž Záchranář FZS TUL 2019

Fakulta zdravotnických studií připravila 25. dubna pro studenty studijního oboru Zdravotnický záchranář soutěž simulující zásah záchranné služby. Ráno bylo na Univerzitní náměstí přivezeno simulační vozidlo, které poskytlo Autovrakoviště Liberec u letiště a které sloužilo k nácviku zásahu u dopravní nehody.

Studenti třetího ročníku poté plnili připravené úkoly na pěti stanovištích, kde jako figuranti působili jejich spolužáci z druhého ročníku. Soutěžící tak postupně museli správně identifikovat a následně řešit problémy jako ošetření zraněného cyklisty a parašutisty, či komunikaci se zmateným zraněným a jeho následné ošetření. Jejich postup na každém stanovišti kontrolovali a hodnotili profesionální záchranáři ZZS Libereckého kraje.

Na soutěži se podílely sbory dobrovolných hasičů Růžodol I. a Višňová s nákladním vozidlem a oblastní spolek Českého červeného kříže v Liberci, jehož sanitní vozidlo doplnilo vozidlo fakulty. Celá rozsáhlá akce se stala vítaným zpestřením i pro žáky základní školy, kteří využili našeho pozvání a krásného počasí, přesunuli se ven na náměstí a zařadili sledování práce studentů a všech součástí záchranného systému do vyučování.

Soutěž byla ukončena po 14.00 hod. vyhlášením výsledků:
1. místo: Záruba Petr, Švejdarová Kamila
2. místo: Kavan Tadeáš, Šilhán Daniel
3. místo: Stanislavová Lucie, Sedláček Tomáš

Všem zúčastněným děkujeme za spolupráci a vítězům gratulujeme k dosaženým úspěchům.

22. 5. 2019