Dopis děkana FZS TUL studentům

Vážené studentky, vážení studenti,

předpokládám, že jste se již seznámili s oficiálním oznámením univerzity na jejím webu v Aktualitách ZDE.

Vzhledem k bezprecedentní situaci, ve které jsme se ocitli po vpádu vojsk Ruské federace na území Ukrajiny, jsme a ještě budeme vnějšími okolnostmi nuceni přijímat nepopulární a pro mnohé bolestivá opatření. Jedním z nich je i ubytování uprchlíků z Ukrajiny na harcovských kolejích, o které jsme byli požádání Krizovým štábem Libereckého kraje. Pomoc lidem v nouzi je nezbytná a je naší povinností. Chápeme, že zejména pro ty, kterých se opatření dotýkají, je to velmi nepříjemné. Přesto Vás prosím o pochopení nastalé situace ‐ uvědomte si, že většina z příchozích přišla prakticky o vše a dnes nemá víc, než co si přinesli v tašce.

Nikdo z nás nedovede odhadnout, jak dlouhou dobu bude tato situace trvat. Zvažte, prosím, zda je
ve Vašich silách v dalším období na výuku dojíždět, případně zda se nemůžete domluvit na sestěhování ke spolužákům na jiném bloku. A naopak, pokud máte spolužáka ubytovaného na bloku F, domluvte se s ním na možnosti bydlení. Ubytovací služba vám v tom nabídne veškerou součinnost.

Děkuji za pochopení a přeji Vám úspěšné studium i ve ztížených podmínkách.

prof. MUDr. Karel Cvachovec, CSc., MBA v. r.
děkan FZS TU v Liberci

16. 3. 2022