Přihlásit

Mezinárodní cvičení v řešení událostí s hromadným postižením osob

Ve dnech 21. - 22. 9. 2022 se uskutečnilo dvoudenní cvičení zaměřené na řešení událostí s hromadným postižením osob (HPO) pod názvem JINÁ ŘEČ - SPOLEČNÝ POSTUP. Organizátorem byla Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje.

Akce se zúčastnili studenti oboru Zdravotnické záchranářství Fakulty zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci jako figuranti. Jejich úkolem bylo věrohodně imitovat jednotlivé raněné. Cvičení se zároveň zúčastnili i asistenti fakulty v roli lektora – rozhodčího. Jako členové zasahující posádky ve spolupráci se záchranáři, odbornými asistenty z Wroclaw Medical University, tvořili mezinárodní posádku.

 

První den měli možnost zasahovat při čtyřech menších událostech HPO (aktivní střelec, únik plynu na hokejovém stadionu, hromadná bitva v hospodě, dopravní nehoda – osobní auto kontra dodávka). Druhý den cvičení končilo simulací velké dopravní nehody vlak kontra dodávka, kde bylo celkem 120 zraněných.

Cvičení bylo organizováno v rámci společného česko-polského projektu. V neposlední řadě to posílilo už existující spolupráci mezi libereckou a wroclawskou univerzitou.


27. 9. 2022
Hlavní partneři
  • AVVNZP
    AVVNZP
  • Nursing now
    Nursing now