Zájemci o studium využili Dne otevřených dveří na FZS TUL

V sobotu 26. listopadu se Fakulta zdravotnických studií TUL připojila k univerzitnímu Dni otevřených dveří a otevřela veřejnosti své laboratoře a učebny.

Zájemci měli možnost získat informace o studiu přímo od pracovnic studijního oddělení u stánku FZS v předsálí auly budovy „G“ a po prezentaci proděkanky pro vzdělávací a pedagogickou činnost, která proběhla v aule, mohli přejít na Univerzitní náměstí, kde již na ně čekal fakultní sanitní vůz a studentky oboru Zdravotnické záchranářství s ukázkou práce záchranářů.

Budova fakulty pak nabídla tradiční ukázky výuky Všeobecného ošetřovatelství, praktické ukázky prevence infekcí spojených se zdravotní péčí a ukázku resuscitace v laboratoři intenzivní péče.

foto: Jaroslav Tomášek, více na T-UNI

Nejnovější obor Radiologická asistence předvedl vlastní učebnu i virtuální anatomický a radiologický stůl. Laboratoř funkční diagnostiky nabídla ke shlédnutí přístroje využívané biomedicínskými techniky a inženýry. Všem oborům slouží k výuce anatomie teprve podruhé prezentovaná plastinovaná těla a jejich části.

Zcela poprvé předvedla fakulta veřejnosti 4SPIN – přístroj pro tryskové elektrostatické zvlákňování a zájemce nechala vyzkoušet si virtuální realitu, která bude používána při simulační výuce zdravotnických záchranářů.

Přestože listopadové počasí nebylo akci nakloněné, zájemci o studium na fakultě zdravotnických studií se nenechali od návštěvy odradit. Věříme, že letošní maximální počet otevřených laboratoří FZS přispěl k jejich spokojenosti a že s některými z nich se znovu setkáme při studiu na naší fakultě.

29. 11. 2022