Záchranáři na soutěži v zahraničí

Na pozvání Wroclaw Medical University se 10. prosince 2022 studenti oboru Zdravotnické záchranářství naší fakulty zúčastnili soutěže studentů v simulacích v Polsku.

Po přivítání si prohlédli Simulační centrum UMW. Pod dohledem zkušených lektorů absolvovali 5 simulovaných soutěžních úkolů, které byly rozmístěny po celém areálu simulačního centra. Mezi nimi nechyběla resuscitace dospělého i novorozence, porod i sražený chodec po dopravní nehodě. Některé úkoly studenti dělali prostřednictvím virtuální reality. Posádka FZS TUL ve složení Barbora Tylová, Monika Hašková a Michaela Loupalová mezi posádkami mediků i studentů zdravotnického záchranářství skončila v prvním kole na 6. místě a v druhém na 2. místě.

Fakulta zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci dlouhodobě spolupracuje s Wroclaw Medical University na různých společných projektech. V blízké době se můžeme těšit na společné publikace a na návštěvu polských studentů a akademiků z UMW na naší univerzitě. Další informace naleznete v polském článku  ZDE

Děkujeme účastníkům za prezentaci fakulty při náročné soutěži.

15. 12. 2022