Přihlásit

Školení Horské služby na FZS TUL

I v novém roce pokračujeme ve spolupráci s Horskou službou ČR. Fakulta zdravotnických studií nabídla k nácviku své zázemí včetně moderních simulátorů a možnosti pořizovat kamerový záznam. Zážitky ze školení zachytil redaktor Horské služby.

"Do prostor Technické univerzity v Liberci se na konci minulého týdne vrátilo školení jizerskohorských horoslužebníků, které účastníky zdokonaluje v rozpoznání náhlé srdeční zástavy a v následném zahájení neodkladné resuscitace."

 

"Dvanáct účastníků rozdělených do dvoučlenných hlídek mohlo vše vyzkoušet na nejnovějším simulačním modelu SimMan 3G, který pro tyto účely poskytla fakulta. SimMana si můžete představit jako univerzálního pacienta, který umí simulovat celou paletu urgentních stavů. Umí příkladně dýchat i nedýchat, mrkat, mluvit, sípat. SimMan se řídí na dálku pomocí tabletu a jeho součástí je také monitor, který informuje o jeho „životních funkcích“.

"Takový simulátor dává záchranářům při tréninku a zejména po něm detailní zpětnou vazbu. Únorový kurz byl oproti podzimnímu navíc vylepšen o kamerový záznam akce, který dobře slouží u tzv. debriefingu, kdy lektoři s účastníky názorně projdou a zhodnotí jejich počínaní při záchraně. Přítomná lékařka zhodnotila medicínskou stránku věci, dispečerka komunikaci během zásahu, zdravotnický záchranář zajištění dýchacích cest."


7. 3. 2023
Hlavní partneři
  • AVVNZP
    AVVNZP
  • Nursing now
    Nursing now