Kurz krizové komunikace a prezentace práce Policie ČR

Studenti 2. ročníku studijního oboru Všeobecná sestra a Zdravotnický záchranář se zúčastnili semináře, který pro ně připravil personální odbor a odbor psychologických služeb Krajského ředitelství Policie ČR Libereckého kraje. Informace o průběhu semináře poskytla studentka Karolína Riedlová (2. ročník, zdravotnický záchranář).

„První den jsme absolvovali přednášku se zástupci personálního oddělení a policejní psycholožkou (interventem). Dozvěděli jsme se informace o přijetí do řad PČR a o komunikaci s oběťmi trestných činů, dopravních nehod a jiných krizových situací. Psycholožka nám objasnila, které způsoby jednání je vhodné použít a naopak, které je lepší z komunikace vyřadit.

Následující den jsme se zúčastnili přednášky, na které nás policisté z pořádkové policie, dopravní policie a vedoucí operačního střediska seznámili s náplní své práce a s tím, jaká mají práva a povinnosti. Přednášky byly doplněny o video nahrávky, ať už ze simulovaných cvičení, anebo z reálných situací. Odpoledne proběhla exkurze na územním odboru PČR, kde nás policisté provedli operačním střediskem s ukázkou technické výbavy včetně motocyklů, člunů nebo civilních vozů. Následovalo předvedení zbraní, donucovacích prostředků a základního vybavení policistů z pořádkové služby, kteří demonstrovali i několik názorných ukázek, jak s vybavením zacházet. Poté jsme si sami mohli vše vyzkoušet.“

Děkujeme za ochotu a čas, který nám zaměstnanci PČR věnovali.

26. 2. 2019