STÁLE PLATÍ! Koronavir 2019-nCoV - povinnost evidovat zahraniční cesty a preventivní opatření ke snížení rizika nákazy

PŘÍJEZDY ze zahraničí:

Osobám přijíždějícím z rizikových zemí a oblastí, které jsou aktuálně uvedené na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR (např. Itálie, Číny, Tchaj-wanu, Iránu a dalších) a Krajské hygienické stanice se nařizuje dodržovat 14denní karanténu a kontakt s TUL omezit pouze na telefonický nebo písemný.

Na základě Příkazu rektora č. 2/2020 - Opatření ke snížení rizika nákazy koronavirem budou evidovány VŠECHNY CESTY DO ZAHRANIČÍ zaměstnanců a studentů a to pracovní i soukromé.

STUDENTI, kteří splňují výše uvedené podmínky, NEBUDOU NAVŠTĚVOVAT STUDIJNÍ ODDĚLENÍ, ale zaregistrují se ZDE a doplní příslušný doklad. Všem studentům, kteří z uvedených zemí přicestovali po 10. únoru 2020 nebo teprve přicestují, se nařizuje po dobu 14 dní od jejich vstupu na území ČR neúčastnit se výuky (včetně zkoušek) a veřejných akcí pořádaných TUL. Ti, kteří se vracejí z bezpečných zemí, se zaregistrují také, pouze bez nutnosti dokládat pobyt. Studenti, kterým bude studijním oddělením potvrzena nepřítomnost, se následně individuálně omluví u jednotlivých vyučujících.

ZAMĚSTNANCI, kteří splňují výše uvedené podmínky, NEBUDOU NAVŠTĚVOVAT FAKULTU, ale zaregistrují se ZDE  Těmto zaměstnancům se nařizuje dodržovat 14 denní karanténu a kontakt s TUL omezit pouze na telefonický nebo písemný. Bude jim v maximální možné míře umožněno, aby po dobu 14 dní od návratu z rizikových oblastí nenavštěvovali prostory TUL, bude jim umožněno využití institutu práce z domova. V případech, kdy toto nebude možné, budou využity překážky v práci na straně zaměstnavatele nebo nařízena dovolená (dovolená může být nařízena v případech, kdy zaměstnanec přes všechna doporučení vycestuje na dovolenou do rizikové oblasti). Ti, kteří se vracejí z bezpečných zemí, se zaregistrují také a poté mohou navštěvovat prostory TUL.

Další informace naleznete v Preventivním opatření rektora TUL ke snížení rizika nákazy koronavirem ZDE  a v Příkazu rektora 2/2020.

28. 2. 2020